Вже майже пів року в Одесі простоює 10 автобусів, переданих партнерами з Німеччини

11 Липня 2024, 09:25
Вже майже пів року в Одесі простоює 10 автобусів, переданих партнерами з Німеччини 169
Вже майже пів року в Одесі простоює 10 автобусів, переданих партнерами з Німеччини

Вже майже пів року стоять без діла 10 автобусів з низькою підлогою та всіма умовами для перевезення людей з інвалідністю, переданих місту Регенсбургом. У цілому в Україні понад 300 таких автобусів, які так само простоюють у комунальних підприємствах різних міст.

Про це повідомив мер Одеси Геннадій Труханов.

За його словами, закон забороняє транспортним комунальним підприємствам отримувати прибуток від використання гуманітарних автобусів. 

«У цьому випадку – виконувати свою статутну діяльність. Хоча надавалися вони саме для цього», – зазначив мер.

Він розповів, що в умовах блекаутів ці автобуси можуть замінити електротранспорт. Раніше експериментальним шляхом місто довело, що викиди від автобусів Mercedes нульові, на відміну від звичайних маршруток. 

«Мінвідновлення напрацювало відповідний законопроєкт щодо використання КП гуманітарних автобусів. Минуло три місяці, а документ досі не розглянуто. Вчергове, спільно з громадською організацією, що опікується людьми з інвалідністю, звертаємося до урядовців та парламентарів – прискорити процедуру підготовки та проходження законопроєкту щодо гуманітарних автобусів. Адже за нами стоять українці, які не залишили країну і працюють на її економіку. Та потребують умов, щоб нормально пересуватися містом», – закликав Труханов.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024