В Одесі викрили чотирьох лікарок комунальної медичної установи, які здійснювали фейкові прийоми пацієнтів

10 Липня 2024, 13:28
В Одесі викрили чотирьох лікарок комунальної медичної установи, які здійснювали фейкові прийоми пацієнтів 337
В Одесі викрили чотирьох лікарок комунальної медичної установи, які здійснювали фейкові прийоми пацієнтів

Для отримання більших грошей від держави працівниці лікарні вносили до електронної системи охорони здоров’я неправдиві відомості про нібито надані ними медичні послуги людям, двоє з яких померли ще напередодні маніпуляцій із базою. 

Про це повідомили у поліції.

Дерматовенеролог, невропатолог, офтальмолог та терапевт, використовуючи службові комп’ютери та персональні ключі доступу до бази даних ЕСОЗ, вносили до неї недостовірні відомості щодо нібито проведених оглядів пацієнтів, які насправді за отриманням медичної допомоги до них не звертались. Вибір щодо даних того чи іншого «відвідувача» здійснювався рандомно зі списку людей, які колись проходили лікування і історії захворювань яких зберігалися у системах охорони здоров’я. Дві лікарки вдалися до системних маніпуляцій, навіть не перевіривши, що уявні пацієнти померли – один за місяць, а інший за кілька днів до дати «прийому» у медичній установі. І хоча громадянам не надавались лікарські послуги, вони оплачувалися державою.

«Ми задокументували протиправну діяльність лікарок та під процесуальним керівництвом Приморської окружної прокуратури міста Одеси повідомили їм про підозру у несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчиненій особою, яка має право доступу до неї. Таке правопорушення кваліфікується за ч. 1 ст. 362 Кримінального кодексу України і карається штрафом від 34 тис. до 68 тис. грн або виправними роботами на строк до двох років. Нині підозрювані перевіряються на причетність до скоєння аналогічних діянь», - зазначив старший слідчий територіального підрозділу поліції Геннадій Грозов.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024