В Одесі викрили організаторів фінансової піраміди, які ошукали громадян на понад 5 мільйонів гривень

03 Квітня 2024, 12:43
В Одесі викрили організаторів фінансової піраміди, які ошукали громадян на понад 5 мільйонів гривень 304
В Одесі викрили організаторів фінансової піраміди, які ошукали громадян на понад 5 мільйонів гривень

Підозрювані організували в Одесі протиправну фінансову схему, направлену на шахрайське заволодіння коштами громадян під приводом інвестування у розвиток підприємницької діяльності у сфері розробки програмного забезпечення, яку не мали намір здійснювати.

Про це повідомили у прокуратурі.

Вони пропонували своїм клієнтам стати інвесторами і переказати гроші на рахунок компанії, яка нібито, допомагає примножувати капіталовкладення. Також вони обіцяли «бонуси» за залучення до проєкту інших учасників.

Для посилення достовірності своєї діяльності, підозрювані створили вебсайт компанії та проводили публічні презентації і відеоконференції на яких розповсюджували неправдиву інформацію про свою підприємницьку діяльність. 

За попередніми даними сума завданих громадянам збитків сягає понад 5 млн гривень. Наразі у кримінальному провадженні потерпілими визнано 25 громадян.

У ході проведення обшуків за місцем проживання фігурантів правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, банківські карти, мобільні телефони, які були знаряддям вчинення злочинів, а також інші речові докази.

Підозрюваним обрали запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави. 

Тривають слідчі дії щодо встановлення інших учасників оборудки, усіх потерпілих та завданих збитків.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024