Макрон відклав візит до Одеси з міркувань безпеки

11 Лютого 2024, 14:38
Макрон відклав візит до Одеси з міркувань безпеки 614
Макрон відклав візит до Одеси з міркувань безпеки

Президент Франції Емманюель Макрон відклав візит до України, який планувався на 13-14 лютого. Він мав спершу здійснити «символічний візит» до Одеси – міста, частково побудованого французами. Після цього Макрон планував вирушити до Києва.

Про це стало відомо французькому виданню Challenges, передає Європейська правда.

За даними видання, Єлисейський палац пояснив перенесення візиту міркуваннями безпеки.

Французько-українська ділова рада Medef International, яка організувала «виняткову місію» до Києва одночасно з Макроном, також скасувала поїздку.

На порядку денному була важлива економічна складова, пов'язана з відновленням України. Макрон мав оголосити про створення фонду в розмірі 200 мільйонів євро, який буде виділено на цивільні проєкти, що реалізуються французькими малими та середніми підприємствами.

Глава французької держави також мав офіційно оголосити про призначення Французького агентства розвитку (AFD) координатором французької допомоги Україні.

Єлисейський палац підкреслює, що дата поїздки 13-14 лютого була лише одним варіантом. Охорона маршруту, яким мав їхати Макрон, зайняла б більше часу.

Крім того, Макрон захотів «посилити» французьку допомогу, запропонувавши новий пакет спільно з європейськими партнерами.

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024