Колишньому меру Одеси обрали запобіжний захід

У справі щодо незаконного заволодіння Міжнародним аеропортом «Одеса» одному з фігурантів – колишньому меру Одеси Олексію Костусєву – обрали запобіжний захід.
Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
11 грудня 2023 року слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, обрав запобіжний захід одному з підозрюваних у справі щодо незаконного заволодіння майновим комплексом стратегічного об’єкту – КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності, а саме колишньому меру міста Одеси.
Суд задовольнив клопотання та обрав указаному підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Після затримання підозрюваного та доставки до місця проведення досудового розслідування (Костусєв перебуває у розшуку) слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.
Нагадаємо, 29 серпня 2023 року за процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру у заволодінні майновим комплексом стратегічного об’єкту – КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності 5 особам, серед яких колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два відомих в регіоні бізнесмени.
Дії осіб кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Колишньому міському голові Одеси додатково інкриміновано ч. 2 ст. 366 КК України. Установлено, що у 2011 році група осіб, до якої входили колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та 2 бізнесмена, розробили та реалізували злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об’єкту – міжнародного аеропорту перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів.
В результаті подальших дій учасників схеми місто повністю втратило будь-який контроль над вказаним об’єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість, особи які отримали контроль над аеропортом роками привласнювали дохід від його діяльності. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі.
Внаслідок таких дій місцевому бюджету завдано збитків на загальну суму понад 2,5 млрд грн, частина з яких, а саме 118 млн грн, це вартість аеропорту, а інша – незаконно привласнений прибуток.