Одеський криміналіст перейняв досвід іноземних колег по ідентифікації людських жертв

11 Грудня 2023, 14:15
Одеський криміналіст перейняв досвід іноземних колег по ідентифікації людських жертв 254
Одеський криміналіст перейняв досвід іноземних колег по ідентифікації людських жертв

Заступник начальника відділу криміналістичного забезпечення слідчого управління поліції Одещини майор поліції Роман Келлєр взяв участь у міжнародному навчанні у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

Про це повідомили у Нацполіції.

У місті Моретон-ін-Марш (Англія) за сприяння Міністерства внутрішніх справ Великої Британії відбувся тренінг «Ідентифікації жертв стихійних лих та катастроф» для криміналістів поліції України. Протягом п’яти днів представники Інтерполу, які безпосередньо працювали на місцях падіння Малайзійського боїнга, розкопках масових поховань у Боснії, ділились досвідом з українськими поліцейськими. 

На спеціально облаштованих локаціях іноземні фахівці на конкретних прикладах терористичних актів, надзвичайних подій, масових поховань, завалів проводили практичні заняття з застосування DVI-протоколу. DVI – це міжнародний термін для процесів і процедур вилучення та ідентифікації померлих людей і людських останків під час численних смертельних випадків. Цей протокол передбачає об’єднання предсмертної та посмертної інформації, що дає змогу точніше та швидше ідентифікувати особу жертви під час масової загибелі людей.

«Подібні навчання є вкрай важливі та необхідні для українських криміналістів. Особливо зараз, коли в нашу державу вторглися російські окупанти, які знищують нашу землю та вбивають наших громадян. Українські спеціалісти отримали важливі знання і досвід, що допоможуть нам ефективніше ідентифікувати жертв військових злочинів, скоєних країною-агресоркою. Така ідентифікація, як і фіксація будь-яких слідів військових злочинів, – запорука притягнення винних до відповідальності. І наша головна мета – щоб жоден військовий злочинець не зміг уникнути покарання», – розповів майор поліції.

Коментар
25/02/2024 Неділя
25.02.2024
14:14
КОЛОНКА Лесь і Леся
24.02.2024