На виставці «Одеса морська» представили 49 картин художників з Миколаєва, Харкова, Львова та Луцька

04 Грудня 2023, 11:15
На виставці «Одеса морська» представили 49 картин художників з Миколаєва, Харкова, Львова та Луцька 444
На виставці «Одеса морська» представили 49 картин художників з Миколаєва, Харкова, Львова та Луцька

Минулими вихідними в галереї ARTODESSA Літнього театру одеського Міського саду відбулося відкриття виставки живопису «Одеса морська». На виставці представлені роботи художників із різних міст України: Одеси, Києва, Львова, Харкова, Миколаєва, Чернівців, Луцька. 

Про це повідомили в Одеській міськраді.

Проєкт готувався більш ніж два роки. 29 учасників представили 49 картин. Фундатором цієї творчої події стала Громадська організація «Спілка митцiв «Берег Овiдiя» (голова – Володимир Левчук, художній керівник – заслужений художник України Михайло Пархоменко).

На відкритті виставки було презентовано альбом-книгу видавничої серії «Архівна Одіссея», присвячений темі мореплавання у Північному Причорномор'ї. Статті, архівні матеріали та фотографії різних років розкривають актуальну тему становлення Одеси як морської столиці.

На обкладинці альбому розміщена картина І. Айвазовського «Вид Одеси в місячну ніч», яку викрали російські окупанти з Херсонського художнього музею у 2022 році.

Різноманітність тем і сюжетів робить проєкт яскравим та пізнавальним. А участь майстрів, які репрезентують різні мистецькі школи України, представляє широту творчого потенціалу авторів.

Учасникам виставки були вручені грамоти та книга-альбом «Морська Одеса», в якій представлені роботи художників, статті та архівні матеріали про історію мореплавання у Північно-Західному Причорномор'ї. Це вже четверта книга у серії «Архівна Одеса».

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024