Двоє братів з Одещини, які постраждали внаслідок обстрілу, після року реабілітації за кордоном звернулися до львівських лікарів

01 Грудня 2023, 09:48
Двоє братів з Одещини, які постраждали внаслідок обстрілу, після року реабілітації за кордоном звернулися до львівських лікарів 312
Двоє братів з Одещини, які постраждали внаслідок обстрілу, після року реабілітації за кордоном звернулися до львівських лікарів

У двох маленьких братів, які отримали поранення під час обстрілу Сергіївки та пройшли реабілітацію за кордоном, погіршилося здоров'я. Вони повернулися із Великобританії, аби звернутися до українських лікарів.

Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.

Хлопці повернулися в Україну з новою проблемою — вже неврологічною. Вони звернулися до Дитячої Лікарні Святого Миколая у Львові, де їх одного разу вже врятували.  

У ніч на 1 липня 2022 року ворог завдав удару по селищу Сергіївка, що на Одещині. 8-річного Якова та 14-річного Володю Янковських з-під завалів діставали сусіди. Мама та вітчим хлопчиків загинули. Загалом ця терористична атака забрала життя щонайменше 22 людей. Поранень зазнали — чотири десятки. Серед них — брати Янковські. Меншому Якову у шию потрапив уламок. Аби хлопчик вижив, рятувальники мусили затиснули пошкоджену судину. Це спричинило кисневе голодування і інсульт. В результаті дитині паралізувало ліву частину тіла. У старшого ж Володі були множинні поранення, зокрема важка черепно-мозкова травма та складний перелом променевої кістки правої руки.  

Першу допомогу хлопчикам надали на Одещині, а потому транспортували до Львова. У Дитячій Лікарні Святого Миколая за здоров’я братиків боролися анестезіологи, нейрохірурги та фізичний терапевт. Останній за кілька місяців щоденних занять допоміг Якову досягнути надзвичайного результату —  зробити перший маленький крок після інсульту. Сюди ж приїхала їхня двоюрідна сестра та взяла дітей під опіку, а згодом відвезла сиріт за кордон — на реабілітацію.  

Після року відновлення у клініках Австрії та Великої Британії, здавалося, що діти майже повністю відновилися. Молодший Яків ходить, старший Володя  рухає рукою. Однак, за рік після удару з'явилися нові небезпечні наслідки мінно-вибухової травми. У Якова почалися неврологічні порушення — судоми. Через них він вже двічі потрапляв до лікарні. З’ясувати причину нападів не вдалося. Тож опікунка звернулася за допомогою до українських лікарів, які рік тому вже рятували хлопчиків. Адже саме в нашій лікарні діє Центр нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії.  

Спеціалісти львівської лікарні зробили Якову електроенцефалограму — дослідження роботи мозку — і виявили причину. У хлопчика — прихована епілепсія та підозра на хворобу моя-моя, за якої у судинах головного мозку формуються вузлики. А це величезний ризик, що інсульт повториться. І що несподівано — аналогічні обстеження виявили схожі проблеми і у старшого з братів — Володі. Під час активної фази сну, в юнака також починаються напади. Наразі обидвом братикам наші спеціалісти призначили протисудомну терапію. Для більш радикального лікування — необхідне спостереження в динаміці.  

За пів року братики Янковські знову приїдуть із-за кордону до Львова. Діти мріють, що одного дня, коли Україна переможе, вони повернуться додому вже назавжди.

 

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024