В Одесі не зареєстрували жодного випадку гепатиту А

08 Листопада 2023, 15:44
В Одесі не зареєстрували жодного випадку гепатиту А 367
В Одесі не зареєстрували жодного випадку гепатиту А

На 8 листопада 2023 року в Одеській міській клінічній інфекційній лікарні немає жодного пацієнта з вірусним гепатитом А.

Про це повідомили у міськраді.

Починаючи з 1995 року, в Одесі не було великих спалахів захворюваності на гепатит А. У минулі роки реєструвалися поодинокі випадки гепатиту А, завезені з Індії, Єгипту, Туркменістану та інших ендемічних по гепатиту країн.

Гепатит А – це вірусне захворювання печінки. Інкубаційний період гепатиту А зазвичай становить від 10 до 35 днів. Це становить труднощі для медиків у плані збору анамнезу, де людина могла заразитися протягом такого тривалого часу. Найбільш активно вірус виділяється в навколишнє середовище до появи жовтяниці, особливо в останні кілька днів перед появою клінічних симптомів.

Найбільш небезпечні безсимптомні форми протікання гепатиту А, особливо в ситуації, коли хворий без клінічних симптомів гепатиту працює, наприклад, у сфері громадського харчування. При недотриманні правил особистої гігієни він може стати джерелом зараження багатьох людей.

Шляхи передачі гепатиту А:
- харчовий - вторинне зараження харчових продуктів при недотриманні правил особистої гігієни;
- контактно-побутовий - характерний як для домашніх вогнищ, так і для організованих колективів;
- водний шлях передачі, при якому стічні води потрапляють у питну воду, для Одеси не характерний.

Методи профілактики гепатиту А, в основному, збігаються із заходами профілактики гострих кишкових інфекцій

1. Найбільше значення має дотримання правил особистої гігієни в побуті і на роботі. Після відвідин санвузла, перед приготуванням і прийомом їжі необхідно обов'язково ретельно мити руки з милом.

2. Перед вживанням овочі та фрукти необхідно ретельно мити.

3. Слід вживати воду перевіреної якості - кип'ячену, бутильовану, бюветну. Категорично не рекомендується пити сиру воду і давати її дітям - фільтри не затримують віруси і бактерії. Вірус гепатиту А дуже стійкий у зовнішньому середовищі, навіть у хлорованій воді він зберігається до 30 хвилин, гине при кип'ятінні через 5 хвилин.

4. Імунопрофілактика. Вакцина проти гепатиту А є рекомендованою, тобто не включена до Національного календаря щеплень. Вакцинуватися можна з 12 місяців життя. Дітям та дорослим потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 6-12 місяців. Вкрай рекомендовано щеплення перед поїздками в країни, ендемічні по гепатиту А.  Людям, які контактували з хворим на гепатит А і раніше не хворіли, також рекомендована вакцинація протягом 14 днів після контакту (чим раніше - тим краще), дворазово з інтервалом у шість місяців.

Коментар
19/09/2024 Четвер
19.09.2024
18.09.2024